Europejska Grupa Finansowa Sp. z o.o. - Oddział Warszawa

Kontakt email, www
ul. Opatowicka 130 Wrocław
07-120 Warszawa , woj. Mazowieckie

Przedsądowa

Doświadczenie i konsekwencja Dochodzenie roszczeń finansowych to podstawowa dziedzina naszej pracy. Wypracowane techniki windykacyjne dopasowujemy do potrzeb konkretnej sprawy, dłużnika i Klienta. Podstawowym elementem każdego procesu windykacyjnego jest konsekwencja. Dzięki niej dłużnik nie ma wątpliwości, że musi spłacić należność, bowiem opór spowoduje określone efekty. Jak działamy? Windykacja, o której tutaj mowa to polubowne próby przekonania dłużnika do podjęcia spłaty. Może się to odbywać przy pomocy różnych technik opartych na ścieżce postępowania złożonej z pism, telefonów i kontaktu bezpośredniego z dłużnikiem. Dysponujemy nowoczesnym systemem informatycznym i odpowiednim zapleczem logistycznym, umożliwiającym przeprowadzanie w skali masowej kontaktów telefonicznych i wysyłki monitów drogą pocztową. Potrafimy wdrożyć dowolną strategię windykacji. Może być ona złożona z następujących elementów: Pisma i korespondencja Pismo to podstawa windykacji. Dłużnik musi wiedzieć na czym opiera się roszczenie wierzyciela i w jaki sposób może dokonać spłaty. Kontakt telefoniczny Sposób ten działa często jak budzik. Najpierw łagodnie przypomina o konieczności spłaty a potem wyrywa ze snu o unikaniu płatności. Windykacja bezpośrednia Wizyta Windykatora terenowego nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Choć nie ma tutaj mowy o takich działaniach jak przy egzekucji komorniczej, to dla wielu dłużników spotkanie z windykatorem staje się bardzo silnym bodźcem do spłaty. Działają tu takie elementy jak wstyd, strach przed konsekwencjami prawnymi oraz "namacalna" siła przekonywania wierzyciela.

Sądowa

W sytuacji, gdy zawiodły inne metody wpływu na dłużnika przychodzi czas skierowania sprawy do sądu. Postępowanie sądowe i egzekucyjne to proces, w którym możemy Państwu pomóc na każdym jego etapie. Zlecenie będzie prowadzone przez specjalistów z Kancelarii Prawnej „Lexus”, którzy przejmą pełną opiekę formalno-prawną nad sprawą. Dodatkowo nasi specjaliści mogą wspomagać Państwa w różnych zagadnieniach prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Monitoring płatności

Na czym to polega? Monitoring płatności to usługa, która poprzedza działania windykacyjne. Polega na bieżącym kontakcie z kontrahentem naszego Klienta w celu kontroli stanu uiszczanych należności krótkoprzeterminowanych. Co robimy podczas monitoringu? Informujemy Twoich kontrahentów o zbliżających się terminach płatności faktur oraz o ewentualnej możliwości ich przekroczenia; Skrupulatnie sprawdzamy wysokość dokonywanych przez nich wpłat; Możemy na bardzo wczesnym etapie wyeliminować sytuacje, w których może nastąpić opóźnienie płatności Jakie są efekty? Monitoring płatności motywuje i dyscyplinuje większość kontrahentów. Przeciwdziała tym samym powstawaniu przeterminowanych należności, ograniczając ryzyko strat i zapobiegając zachwianiu płynności finansowej firmy.

Windykacja

Faktoring

Specjalizacje:

  • Przedsądowa
  • Sądowa
  • Monitoring płatności
  • Windykacja
  • Faktoring

O nas

Wąska specjalizacja, szerokie horyzonty Europejska Grupa Finansowa jest specjalistą w zakresie usług finansowo-prawnych z dziedziny ochrony i zarządzania należnościami. W naszej ofercie znajduje się szereg narzędzi finansowych i windykacyjnych, które mogą wspierać pracę w każdym przedsiębiorstwie. EGF oferuje także możliwość wsparcia swoich Klientów w nawiązywaniu kontaktów handlowych z firmami spoza Polski. Nasze działania koncentrują się zwłaszcza na pośrednictwie handlowym w kontaktach wschód-zachód Nowoczesne produkty, doświadczeni partnerzy Na pierwszym planie wśród produktów EGF znajduje się nowoczesny, internetowy rejestr informacji gospodarczych zawierający oferty sprzedaży wierzytelności. Ta unikalna platforma wymiany informacji nosi nazwę Krajowa Giełda Wierzytelności (www.kgw.pl). Ponieważ EGF należy do czołówki krajowych firm windykacyjnych, dlatego w odpowiednich dziedzinach współpracujemy tylko z najlepszymi, sprawdzonymi partnerami. Elastyczne rozwiązania, twarde zasady etyczne Nasze doświadczenie sięga początków nowoczesnej windykacji w Polsce i daje nam możliwość szybkiego rozpoznawania oraz dopasowania do potrzeb naszych Klientów. Jesteśmy partnerem solidnym i przygotowanym do pracy w zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz finansowej. Dowiedliśmy już na przykładzie współpracy z Eurobankiem, że nie boimy się wyzwań. W pracy windykacyjnej rygorystycznie stosujemy się do litery prawa oraz moralnych zasad windykatorów i negocjatorów. Zapraszamy do współpracy!